Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
У с. Урзуф, Мангушського району, Донецької області пройшов Всеукраїнський молодіжний форум сім’ї

27-29 вересня  у с. Урзуф, Мангушського району, Донецької області пройшов Всеукраїнський молодіжний форум сім’ї. Форум було проведено Міністерством молоді та спорту України спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації.   

Мета форуму – формування внутрішньої культури взаємин у сім’ї та соціальному середовищі, репродуктивного здоров’я молоді, популяризація серед молоді знань з безпеки життєдіяльності. Сім’я активно впливає на життя суспільства, їй належить вирішальна роль у процесі відтворення людського життя та продовженні людського роду.

Сім’я на сьогодні залишається найважливішим інститутом суспільства і головним інститутом виховання дітей. Особливості функціонування інституту сім’ї значною мірою залежить від молодого покоління, його життєвих цінностей та орієнтацій, оскільки основні, специфічні функції сім’ї – народження, виховання, соціалізація та навчання дітей – реалізується саме в молодих сім’ях. За результатами репрезентативного соціологічного дослідження становища молоді в Україні, проведеного влітку 2018 року, для 59,9 % молоді сім’я є найважливішим пріоритетом у житті. Проте, за даними Держстату, більше половини шлюбів в Україні закінчується розлученнями через насильство у сім’ї, різні види залежностей тощо. Участь у форумі прийняла активна молодь – члени молодіжних громадських організацій, молодіжні працівники, представники державних установ і організацій, діяльність яких спрямована на роботу з сім’ями та молоддю, лідери студентського самоврядування, працівники молодіжних центрів різних форм власності.

Особливої уваги заслуговують спікери форуму. Кандидатом філософських наук, доцентом кафедри культурології НПУ ім. М. П. Драгоманова, експертом з питань сімейної політики та сімейних відносин Буковинським Адріаном Йосиповичем були проведені лекції та дискусії з наступних питань:

підготовка до подружнього життя;

соціальне проектування щодо підтримки молодих сімей в громаді: ресурси, партнери;

напрями та форми роботи та «Потенціал громадськості у захисті сім’ї: обмін досвідом, презентація ініціатив».

Голованов Роман Анатолійович, тренер-психолог МГО «Наша спадщина» ґрунтовно висвітлив питання всебічного розвитку дитини.

Під час презентації кращих практик роботи з молодими сім’ями у Донецькій області виступали наступні спікери:

Олег Олійник - керівник Школи подружнього життя у Донецькій області;

Тосхопаран Наталя – начальник відділу культури і туризму Мангушської райдержадміністрації;

Селіванова Олена та Овчаренко Катерина Благодійний фонд «Карітас Краматорськ»;

Говядова Яна – Центр підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч»;

Чіпчева Альона – директор Центру Соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мангушської райдержадміністрації. 

Було проведено майстер-класи щодо ефективного виховання дітей у сприятливому соціальному середовищі; проведення презентаційних сесій на теми сучасних сімейних цінностей; обмін досвідом та представлення кращих практик у проведенні інформаційно-просвітницьких заходів.