Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Психологічні поради від ДОДМЦ⬇️

У період воєнного часу підлітки дуже вразливі. Вони вже достатньо дорослі, та розуміють, що відбувається, але не мають змоги впоратися зі своїми емоціями та стресом від пережитого. 

 

 

Поради від психолога як підтримати свою дитину, після всього пережитого під час війни та у стані стресу:

-Хваліть та завжди підбадьорюйте свою дитину

Це дуже важливо. Підтримуйте у любому напрямку, за кожну дрібницю.

-Слідкуйте за змінами своєї дитини

Ви можете завжди звернутися за консультацією онлайн до психолога, якщо у цьому буде потреба.

-Розмовляй та слухай

Постарайтеся знаходити час, щоб уважно послухати розповідь дитини про її думки та емоції. Розкажіть факти та розповідайте правдиву інформацію (згідно вікових особливостей) про ситуацію у нашій країні та що склалась у Вашій сім'ї.

-Не бійтеся своїх емоцій

Розповідайте про свої почуття та поясніть дитині, що боятися, переживати, плакати – це нормально. Надалі дуже важливо стабілізувати Ваш емоційний стан та відволіктись звичайним буденним життям, наскільки це можливо.

-Плани на майбутнє

Плануйте, міркуйте, мрійте разом з підлітками, усією сім'єю. Обговорюйте своє майбутнє, коли настане мир. Розмови та міркування допомагають стабілізуватись.

-Обіймаймося

Обійми не менше 8 разів на тиждень допомагають впоратися з почуттям тривоги та страху. Тому хутчіше біжіть обійматися.

-Сімейний кінотеатр

Подивіться улюблені фільми, більш реалістичні, сімейні, комедії. Дивитись можливо з будь-якого гаджета у любому місті, навіть знаходячись в укритті. Частіше говоріть дитині, що навіть після сильної бурі все одно виходить сонце

-Читання книг, можна в голос

Читання дуже допомагає відволіктись та переключитись. А коли читає вся сім'я та ще і кожен із членів сім'ї відповідає за репліку свого героя то це вже дуже класний спектакль.

-Підлітки теж можуть допомагати іншим

Розкажіть своїй дитині, що вона може зробити корисного та чим може допомогти. Можливо це допомога сусідам пенсіонерам, наприклад, котрі не мають можливості сходити в магазин і їм потрібна допомога із закупкою продуктів. Або комусь потрібна допомога з вигулом собаки або почухати кота.

-Підтримуйте спілкування з однолітками своєї дитини

Спілкування з друзями є дуже важливим. Розкажіть своєму підлітку, як вони можуть підтримати своїх друзів, завдяки їхньому спілкуванню.

Але все це можливо тільки коли Ваша дитина у безпечному місці та ніде поряд немає загрози. Водночас поясніть дитині, що пріоритетом повинна бути її безпека.