Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Представники Донеччини та Структури ООН Жінки обговорили питання щодо координації гуманітарних питань

Робоча зустріч щодо координації гуманітарних питань із представниками Структури ООН Жінки відбулася 27 травня у координаційному центрі на базі «Співдія - Хаб» - Донецька область» у м. Дніпро.

 

Участь у зустрічі взяли старша гендерна радниця управління ООН із координації гуманітарних питань April Pham, спеціалістка з моніторингу управління ООН із координації гуманітарних питань Олена Єгорова, фахівчиня з інтеграції гендерних підходів ООН Жінки Ірина Павлик та представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації.

 

Під час зустрічі були розглянуті такі питання:

 

- організації збору та дистрибуції гуманітарної допомоги, з урахуванням потреб жінок, чоловіків та дітей;

- захисту та допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства;

- посилення видимості жінок, жіночих організацій;

- залучення жінок та дівчат із вразливих категорій у питання координації допомоги та процеси прийняття рішень;

- порядку денного «Жінки, мир, безпека»;

- включення ефективних профілактики та реагування на сексуальне насильство пов’язане з конфліктом.

 

Також, у цей день відбулася п’ята онлайнова зустріч Коаліції 1325 Донеччина.

 

Участь у зустрічі взяли Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, старша гендерна радниця управління ООН із координації гуманітарних питань April Pham, спеціалістка з моніторингу управління ООН із координації гуманітарних питань Олена Єгорова, фахівчиня з інтеграції гендерних підходів ООН Жінки Ірина Павлик, представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, координаторка Коаліції 1325 Донеччина Лілія Кисліцина та представники Гуманітарного Фонду для України.

 

Катерина Левченко підкреслила нагальність оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Також, вона розповіла про створення консультативного центру Запоріжжя-Дніпро для постраждалих від сексуального насильства.

 

У ході зустрічі було розглянуто нагальні проблеми Донеччини: підвищення фізичної небезпеки через обстріли; погіршення гуманітарної ситуації; ризики переслідування для громадських активістів; проблеми, пов’язані з оформленням документів для дітей 14 років, зі складанням ЗНО випускниками шкіл та інші.

 

Захід організовано в межах проєкту, який реалізовується ГО Смарта за підтримки Уряду Канади та в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.