Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Руйнування молодіжної інфраструктури Донеччини

Одним із пріоритетних завдань для країни, області та місцевого самоврядування нашого регіону у мирний час був всебічний розвиток активної молоді та створення умов для реалізації молодіжних проєктів, спрямованих на покращення життя громад. Молодь мала можливість зустрічатись та з користю проводити час у сучасно обладнаних приміщеннях, оснащених необхідною технікою – комп’ютерами, проєкторами, мультимедійними дошками, 3D-принтерами тощо.

До початку повномасштабного вторгнення Донецька область була лідером в Україні з розвитку молодіжної інфраструктури. Силами облдержадміністрації, місцевого самоврядування, благодійних міжнародних організацій та приватних осіб на території нашої області було створено 130 молодіжних центрів та 10 наметових таборів для відпочинку молоді. 89 молодіжних центрів було створено на базі комунальних приміщень за кошти обласного та місцевих бюджетів, 41 молодіжний центр - за кошти приватних осіб та міжнародних організацій.

 

Але страшна війна, розпочата російською федерацією, змінила все докорінно. Захищаючи свій народ, гинуть кращі представники нашої молоді – амбітні, сильні, творчі лідери. Люди втрачають рідних та близьких, руйнуються тисячі домівок, знищується інфраструктура. А скільки планів, різноманітних проєктів, яскравих ідей перекреслено диким свистом ракет 24 лютого 2022 року…

 

Ворог безжально нищить все, до чого можуть дотягтися його загарбницькі руки – школи, лікарні, будинки культури, промислові підприємства та торгівельні центри. Пошкоджено та зруйновано майже 50 % молодіжної інфраструктури Донецької області. Постраждало 50 молодіжних центрів із 130. Станом на 10 липня 2022 року повністю знищено 2 молодіжних центри та через обстріли значно пошкоджено 13.

 

35 молодіжних центрів географічно опинились на окупованій території, інформації про їх стан, на жаль, немає. Поки була можливість зв’язку з молодіжними працівниками, які перебували на окупованій території, ми дізналися, що деякі центри пошкоджені у наслідок обстрілів, деякі зазнали мародерства.

 

Кожен молодіжний центр створювався за участі активної молоді громад. У центрах вирувало життя, молодь мала багато задумів для покращення життя у кожному населеному пункті нашої області, кожному маленькому селі та великому місті. Активно працювали молодіжні ради, громадські організації та просто небайдужі молоді люди. А зараз від болю та жалю щимить серце, коли бачиш зруйновані осередки молодіжної роботи, створені з такою любов’ю.

Але ми вистоїмо! Ми відбудуємо наші молодіжні центри ще кращими, а наша молодь знову вдихне у них життя та реалізує свої амбітні мрії! Віримо в ЗСУ! Віримо у тих, хто боронить нас та допомагає очистити нашу рідну землю від нечесті та орків, які руйнують все навколо себе! Ми обов’язково переможемо!