Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Практичний тренінг з Локалізації й моніторингу місцевих планів дій на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека»

Сьогодні розпочався дводенний практичний тренінг з Локалізації й моніторингу місцевих планів дій на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека». На порядку денному були розглянути питання локалізації, алгоритму локалізації, цільові групи, формулювання та визначення проблематики: пріоритетність та прийнятність, потреби та ресурси та перешкоди доступу до ресурсів.

Захід проводиться в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: створюємо місцеві рішення разом», який реалізовується Українським Жіночим Фондом за підтримки Уряду Канади.

З вітальною промовою виступила Олеся Бондар директорка Міжнародного Благодійного Фонду, Юлія Костюніна, заступниця голови Донецької облдержадміністрації та Лілія Кісліцина координаторка Коаліції 1325 Донеччина.

 

Участь у заході взяли представники/ці управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Донецького обласного центру соціальних служб та представниці Коаліції 1325 Донеччина, які охоплюють майже всю Донецьку область.

 

Резолюція 1325 є однією з найбільш важливих резолюцій Ради Безпеки ООН у сфері політики безпеки. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні й врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави - члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів. Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору.

 

У Донецькій області у березні 2021 року розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено регіональний план дій з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

 

Під час формування Плану за ініціативою стратегічного партнера адміністрації – структури ООН Жінки було створено Коаліцію громадських організацій 1325 Донеччина. Сьогодні до Коаліції залучено 46 представниць 27 громад.

 

Дуже важливим є об’єднання зусиль та створення платформи державного та громадського сектору для реалізації порядку денного 1325 на регіональному та місцевому рівнях.

 

У період військового конфлікту переважну більшість з тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти складають жінки та діти. Тому постає питання розширення повноважень жінок, посилення їх ролі в процесі прийняття рішень.

 

Основні положення резолюції визначають особливу важливість врахування потреб жінок та дівчат у конфліктних ситуаціях та особливу вразливість жінок перед негативними наслідками конфліктів.

 

У такий надскладний час ми повинні визначити конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.

 

Дуже важливим є залучення інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій та інших партнерів до процесу актуалізації та виконання регіонального плану дій резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».