Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Перший Всеукраїнський форум обласних молодіжних рад!

27 грудня 2022 року у м. Київ відбувся перший Всеукраїнський форум обласних молодіжних рад. У форумі брали участь представники Донецької обласної молодіжної ради та управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації.

 

Метою форуму є обмін досвідом між обласними молодіжними радами України та владою, залучення молодіжних рад до процесу відновлення України.

За дорученням Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта участь у форумі взяли заступник Міністра Марина Попатенко та директор департаменту молодіжної політики Ірина Бєляєва.

 

Марина Попатенко звернулась з вітальний словом до учасників форуму та подякувала за важливу і потрібну роботу в сфері молодіжної політики Асоціації молодіжних рад України. А також наголосила, що війна внесла корективи в життя країни, людей та молоді зокрема. Зараз, дуже багато молодих людей безпосередньо на передовій захищають і боронять нашу державу. А ще частина з них, в якості волонтерів допомагають з перших днів війни. Для нас завжди головною рушійною силою та запорукою якісних змін була і  є молодь, тому важливо зробити все можливе для того, щоб молоді люди залишались в Україні, а ті хто виїхав у пошуках безпечного місця за кордон, по швидше повернулись назад.

 

Директор департаменту молодіжної політики Ірина Бєляєва подискутувала з молоддю на тему “Відновлення: влада та молодь”.

 

“Одним з пріоритетних напрямків діяльності Міністерства молоді та спорту України є підвищення рівня участі молоді у процесах розроблення та ухвалення рішень на різних рівнях. Міністерством було закладено основу для формування та розвитку молодіжних консультативно-дорадчих органів в Україні, які є дієвим інструментом залучення молоді до процесів реалізації політики на національному, регіональному та місцевому рівнях.

 

У кризові часи українці мобілізуються та самоорганізовуються для спільного протистояння негараздам. Не виключенням стала і війна. Починаючи з 24 лютого після введення воєнного стану на території України молоді люди в громадах не стояли осторонь. Вони активно включились у надання допомоги переселенцям, людям похилого віку та вразливим категоріям громадян. Особливу активність проявляла молодь, об’єднана у громадські організації, а також молодіжні ради” - зазначила Ірина Бєляєва.

 

Також під час форуму обговорили:

-Євроінтеграційні процеси та участь молоді;

-Можливості для української молоді та молодіжних рад;

-Мережування молодіжних рад України;

-Волонтерство як інструмент участі молоді в умовах війни;

-Практичні кейси роботи обласних молодіжних рад України.

 

Форум відбувається в рамках реалізації Стратегії розвитку обласних молодіжних рад та МКДО регіонального рівня, яку створила Українська асоціації молодіжних рад.